WHO WE ARE?

[EN]
Point of Few is a new Czech instrumental quartet with a fresh sound, organically blending elements of sound producing common in modern popular music with an open-minded improvised attitude of jazz, based on a musical communication. Their music is characterized by dynamic beats as well as strong melodies. Despite unusual musical forms or odd meters they often use, the compositions still remain songs, each of them with its own world, telling stories. They draw inspiration eclectically from contemporary popular music, whether it is a current modern jazz scene, r'n'b interprets, singer-songwriters or even DJs. The band consists of fresh 30's, alumnies of Czech jazz universities.

Petr Smékal - tenor saxophone
Radim Přidal - guitar
Vlastimil Škoda - bassguitar
Marek Antoňů - drums

[CZ]
Point of Few je nové české instrumentální kvarteto s mimořádně originálním, svěžím zvukem, organicky propojujícím prvky produkce zvuku obvyklé v současné populární hudbě s otevřenou a svobodnou povahou jazzu, založenou na hudební komunikaci.

Jejich hudba se vyznačuje dynamickými beaty i silnými melodiemi, a přesto, že skladby mají často neprvoplánové formy nebo používají lichá metra, stále vyznívají jako písničky se samostatnými světy, vyprávějící příběhy.

Inspiraci kapela čerpá eklekticky napříč současnou populární hudbou, od newyorské jazzové scény, přes současné r'n'b, songwritery i DJe. Mezi jejich vzory jsou kvarteto Donny McCaslina, Robert Glasper, Mark Guiliana, Bill Frisell nebo Anderson Paak.

Kapelu tvoří čerství třicátníci, absolventi pražské VOŠ Jaroslava Ježka a brněnské JAMU, kteří jinak působí nebo dříve spolupracovali s řadou známých českých kapel jako Cotatcha Orchestra, Marta Kloučková & Nanoillusions, Zorba že ja Buddha, Behind the Door, Carpet Cabinet ad. Pravidelně vystupují v klubech a na festivalech v Česku i v zahraničí. V loňském roce postoupili do finále mezinárodní soutěže festivalu Jazz in the Park v rumunské Kluži (které je kvůli pandemii odloženo) a skončili na druhém místě ve finále soutěže Jazzfruit. Vydali také EP/video sérii Live Sessions, ve které se originálním způsobem představují živým provedením svých skladeb v různých, často neotřelých prostředích.